Tutaj powinien być opis

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"

    19 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”. W Polsce głównym organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, działające pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie talentów matematycznych, zachęcanie uczniów do wypróbowania swoich umiejętności w rywalizacji międzynarodowej. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – co najmniej 10 osób z danej szkoły.

Konkurs przeprowadzany jest w sześciu kategoriach:

·      kategoriaŻaczek         -  klasy 2 szkół podstawowych;

·      kategoria  Maluch         -  klasy 3 i 4 szkół podstawowych;

·      kategoria  Beniamin      -  klasy 5 i 6 szkół podstawowych;

·      kategoria  Kadet            -  klasy I i II gimnazjów;

·      kategoria  Junior           -  klasa III gimnazjów,  klasa I liceów i techników.

                                           -   klasy I, II, III zasadniczych szkół zawodowych;                           

-     kategoria  Student          -   klasy II,  III liceów, II, III i  IV techników.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu, który jest sprawdzany przy pomocy komputerów.  Zadania oraz termin zawodów ustala komisja międzynarodowa.

Uczniowie  rozwiązują jednorazowy test  w swojej szkole. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Te same zadania w tym samym czasie rozwiązują na całym świecie uczniowie biorący udział w konkursie Kangur. 

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas II- VI. Każdy uczestnik otrzymał układankę „Magiczny Wąż” . Teraz już tylko trzeba poczekać na wyniki konkursu.

W naszej szkole nad przebiegiem konkursu czuwała p. B. Trzcińska