25 czerwca 2020 22:23 | Aktualności

Zakończenie roku szkolnego

Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele i Pracownicy szkoły, jakże inaczej przychodzi nam kończyć ten rok szkolny.

Pierwszy semestr przebiegał jak zawsze… Uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności podczas lekcji w szkole, brali udział w licznych konkursach przedmiotowych, prezentowali swoje talenty artystyczne w czasie uroczystości szkolnych, udzielali  się w wielu akcjach charytatywnych… Wspierani przez Nauczycieli i Rodziców odnosili sukcesy, ale także zmagali się z pierwszymi porażkami.

O naszym, obfitującym w liczne wydarzenia, szkolnym  życiu możemy przeczytać na stronie internetowej szkoły i raz jeszcze wspomnieć uroczyste apele, spotkania z ciekawymi ludźmi, bale przebierańców, świąteczne kiermasze, lekcje muzyczne, jasełka  i wiele innych wydarzeń, które sprawiały, że szkoła była nie tylko miejscem  nauki, ale także zabawy, wspólnego działania.

W marcu zmieniła się szkolna rzeczywistość. Zdalne nauczanie było ogromnym wyzwaniem dla Was, Drodzy Uczniowie, ale także dla Nauczycieli i Rodziców.

Wszyscy świetnie sobie z tym poradziliście, mimo trudności, które się pojawiały, bo przecież nikt z nas wcześniej w ten sposób nie pracował. Dlatego z całego serca bardzo dziękuję Nauczycielom. Wiem, jak wiele czasu poświęciliście, aby przygotować zdalne lekcje, sprawdzać zadania nadsyłane przez uczniów, w  każdej chwili być do dyspozycji Uczniów i Rodziców.

Bardzo dziękuję Rodzicom. To niełatwe wśród wielu zawodowych i domowych obowiązków znaleźć czas, aby wspierać swoje dziecko w nauce, pomagać mu odnaleźć się w tej nowej wirtualnej rzeczywistości. Znakomicie się Państwo wywiązaliście z tego zadania. I wreszcie dziękuję Wam, drodzy Uczniowie. Wspierani przez nauczycieli i rodziców pokonaliście wszelkie trudności, które pojawiały się podczas zdalnego nauczania. Bardzo wielu z Was systematycznie pracowało, wykonywało wszystkie zadania, a tym samym pogłębiało swoją wiedzę i rozwijało umiejętności.

W każdej chwili szkołę wspierała także w swoich działaniach Rada Rodziców    i organ prowadzący. Jeszcze raz WSZYSTKIM dziękuję za zaangażowanie, zrozumienie, życzliwość i wsparcie w czasie trudnego okresu pandemii.

Po raz pierwszy  w historii szkoły nie odbędzie się tradycyjne  zakończenie roku szkolnego. Jest to przykre dla nas wszystkich. Panująca pandemia zmieniła z dnia na dzień nasze życie i szkolną rzeczywistość. Możemy być dumni z pokonania przeciwności, dotarcia do końca roku szkolnego i osiągniętych wyników. Wszyscy Uczniowie otrzymują promocję do klasy wyższej, a najstarsi świadectwa ukończenia szkoły.

Chciałabym w tym miejscu wymienić  tych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki nauczania.

Świadectwa promocyjne  z  wyróżnieniem i listy gratulacyjne otrzymują:

klasa V -  Wiktoria Rogaczewska średnia ocen 4,91 i wzorowe zachowanie

Martyna Kasprowicz  średnia ocen 4,83 i  wzorowe zachowanie

klasa VI - Maria Jasińska średnia ocen 4,92 i wzorowe zachowanie

klasa VII - Karolina Michalska średnia ocen 5,0 i bardzo dobre zachowanie

Olga Kowalska średnia ocen 4,93 i wzorowe zachowanie

klasa VIII - Paulina Michalska średnia ocen 5,27 i wzorowe zachowanie

Listy gratulacyjne za wyniki w nauce i zachowaniu otrzymują:

klasa V - Kinga Borolewska   średnia ocen 4,66 i  wzorowe  zachowanie

klasa VI - Wanessa Głowala średnia ocen 4,50 i bardzo dobre zachowanie

klasa VII - Patrycja Jankowska średnia ocen 4,57 i bardzo dobre zachowanie

klasa VIII - Galikowska Patrycja średnia ocen 4,72 i wzorowe zachowanie

Patrycja Różańska średnia ocen 4,55 i wzorowe zachowanie

Anna Maciejko średnia ocen 4,50 i bardzo dobre zachowanie

Żegnamy dzisiaj także uczniów klasy ósmej.  Spędziliście w murach naszej szkoły wiele lat. Pewnie, jak to w życiu, było różnie, ale chciałabym, abyście dobrze nas wspominali, zapamiętali tylko te dobre, radosne chwile. Mam nadzieję, że w szkołach, do których się wybieracie, będziecie odnosili sukcesy   i  zdobędziecie swój wymarzony zawód, a Wasze coraz bardziej dorosłe życie  układać się będzie jak najlepiej.

Moi drodzy, po tym zupełnie wyjątkowym roku szkolnym nadszedł czas wakacji. Życzę Wam, aby były one radosne, pełne pięknych przeżyć. Odpoczywajcie  pamiętając o wszystkich zasadach bezpieczeństwa. Dbajcie      o siebie. Nabierajcie sił i energii na nowy szkolny rok. Do zobaczenia we wrześniu.

Dyrektor szkoly

Bożena Bienek