08 listopada 2019 19:18 | Aktualności

„Droga do niepodległości…”

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się  apel z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły pani Bożena Bienek , która powitała przybyłych do nas gości: burmistrza Nowego pana Czesława Wolińskiego, wicestarostę świeckiego pana Franciszka Koszowskiego, radnego powiatu świeckiego pana Zbigniewa Kapustę, proboszcza Parafii Mątawy księdza Damiana Florczaka, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowem pana Sławomira Grzemskiego oraz sołtysów Tryla i Mątaw panią Katarzynę Sikorską i panią Katarzynę Kubacką.

Spotkanie rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie  przedszkolaki pięknie powiedziały „Katechizm polskiego dziecka”. Potem uczniowie klasy IV i V poprowadzili nas ścieżką historii i recytując wiersze patriotyczne oraz przedstawiając wydarzenia związane z przeszłością naszego kraju przybliżyli nam drogę, jaką musieli przejść Polacy, aby w 1918 roku odzyskać wolność, wywalczyć dla naszej ojczyzny niepodległość.

Mieliśmy także okazję wspólnie ze szkolnym chórem zaśpiewać wiele pięknych pieśni legionowych.

Po części artystycznej miała miejsce miła niespodzianka. Pani dyrektor wręczyła uczniowi klasy VIII  Kamilowi Milińskiemu nagrodę i dyplom za uzyskanie II miejsca w konkursie historycznym „101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”.

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem p. K. Balewskiej i p A. Orczykowskiej.

Listopad 2019 - Święto Niepodległości