06 listopada 2019 18:47 | Aktualności

XVII Festiwal Sztafet z okazji obchodów Dni Olimpijskich

Festiwal Sztafet jest cykliczną imprezą organizowaną przez  Szkołę Podstawową Nr 4 w Świeciu noszącą imię Olimpijczyków Polskich. Co roku w zawodach bierze udział kilkanaście szkół z powiatu świeckiego, a gośćmi specjalnymi są patroni szkoły czyli Polscy Olimpijczycy. W piątek, 4 października na stadionie Wdy Świecie pojawili się m. in. wioślarze Marian Drażdżewski (IO Monachium ’72) i Jerzy Ulczyński (IO Monachium ’72 i Montreal ’76) oraz kanadyjkarz Jan Żukowski (IO Monachium ’72). Imprezę wspólnie otworzyli Burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski oraz wice Starosta Świecki Franciszek Koszowski. Zawody te przypominają małe igrzyska: był apel olimpijski, zapalenie znicza i wciągnięcie na maszt flagi olimpijskiej.

Dzieci i młodzież dawała z siebie wszystko i nie odpuszczała do ostatnich metrów. Po wbiegnięciu na metę lub przekazaniu pałeczki zawodnicy często padali zmęczeni na bieżnię.

Nasza szkoła wystawiła aż 4 drużyny. Dwie w kategorii klas I-VI oraz  klas VII-VIII (żeńskie i męskie).

Z rocznika 2012 szkołę reprezentowali: Ciechanowska Amelia i Gottschalk Igor,

Z rocznika 2011: Kamińska Kasia i Studziński Oktawian.

Z rocznika 2010: Urmanin Milena i Kasprowicz Michał.

Z rocznika 2009: Michalska Julia i Puwalski Michał.

Z rocznika 2008 : Talpa Julia i Surma Fabian.

Z rocznika 2007 :Milińska  Wiktoria i Michalski Paweł.

Z rocznika 2006 : Jankowska Patrycja, Michalska Karolina, Boczek Kacper i Nawrocki Mikołaj.

Z rocznika 2005 : Galikowska Patrycja, Michalska Paulina, Borolewski Krystian i Jażdżewski Łukasz.

Opiekunowie Katarzyna Muchowska, Tomasz Chyła

Zdjęcia: