26 października 2019 14:56 | Aktualności

Jesteśmy uczniami!

W piątek odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści i ich wychowawczyni zaprosili na to ważne dla nich wydarzenie panią dyrektor, rodziców oraz koleżanki i kolegów z klasy O, II i III wraz z ich wychowawczyniami.

Spotkanie rozpoczęła pani Anna Orczykowska witając wszystkich obecnych na uroczystości. Potem przejęci kandydaci na uczniów zaprezentowali krótki program artystyczny. Były wiersze, piosenki, gra na instrumentach perkusyjnych. Wszystko wypadło bardzo dobrze, dlatego publiczność nie szczędziła małym artystom braw.

Następnie nadszedł czas próby. Zadanie polegało na wypiciu soku z cytryny i obdarzenie wszystkich szerokim uśmiechem. Wszystkie dzieci znakomicie to zadanie wykonały.

Potem pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, którego treść przypieczętowali odciskiem palca. Z kolei pani dyrektor Bożena Bienek wielkim ołówkiem, ozdobionym biało-czerwoną wstążką, pasowała dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Trylu.

Po części oficjalnej nadszedł czas niespodzianek. Przedszkolaki przygotowały dla pierwszaków piosenkę o czarodziejskich słowach „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”, natomiast połączone siły uczniów klasy drugiej i trzeciej wykonały brawurowo „Zdrowy rap”.

Świeżo upieczeni uczniowie otrzymali także od pani dyrektor, rodziców, wychowawczyni i starszych kolegów wiele upominków.

To był dla pierwszoklasistów bardzo ważny, piękny, pełen emocji dzień, który będą długo wspominać.

Październik 2019 - Pasowanie na ucznia