20 października 2019 14:16 | Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

17 października  odbył się w naszej szkole  apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na wstępie przemówienie wygłosiła pani dyrektor Bożena Bienek, która wszystkim zgromadzonym złożyła życzenia. Potem głos zabrali goście zaproszeni na uroczystość, wręczali także kwiaty, składali życzenia i dziękowali nauczycielom za ich pełną poświęcenia pracę.

Jubileusz 35 - lecia pracy obchodziła pani Grażyna Rachubka - dyrektor szkoły, przedstawieciele rady pedagogicznej, burmistrz Nowego pan  Czesław Woliński oraz przeowdnicząca rady rodziców pani Katarzyna Sikroska złożyli jubilatce serdeczne życzenia.

Następnie uczniowie klasy VIII wraz członkami samorządu uczniowskiego przedstawili inscenizację      pt.,,Skąd wziął się nauczyciel na świecie", którą przygotowali pod kierunkiem pani Katarzyny Muchowskiej. Występ wypadł bardzo dobrze i wszystkim się podobał. Po przedstawieniu miała miejsce  „Gala Nauczycielskich Oscarów 2019”. Nauczyciele typowymi byli w jedenastu różnych kategoriach.

Uroczysty apel zakończył się  wręczeniem laurek  nauczycielom, pracownikom szkoły i gościom.

Autorka: Paulina Michalska, kl. VIII

Październik 2019 - Dzień Edukacji Narodowej