29 września 2019 17:26 | Aktualności

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Uczniowie klas I- III już po raz drugi  wzięli udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.  27 września dzieci z wychowawczyniami zebrały się w przystrojonej jesiennymi kolorami klasie i z ciekawością oczekiwały na przyjście zaproszonych gości. Oklaskami przywitały panią dyrektor Bożenę Bienek, sołtysa Tryla  panią Katarzynę Sikorską , wiceburmistrza Nowego pana Zbigniewa Lorkowskiego i proboszcza parafii w Mątawach księdza Damiana Florczaka. Goście przepięknie przeczytali fragment książki „ Gang Słodziaków”. Dzieci uważnie wysłuchały rozdziału „Domek na plecach” i bezbłędnie odpowiedziały na pytania dotyczące tekstu, które zadawali im goście. Następnie uczniowie rozruszali się podczas  wspólnego pląsu o krasnoludkach i sprawnie ułożyli puzzle tematycznie związane z lasem. Potem każde dziecko przytulając ulubionego słodziaka- maskotkę oddało się relaksowi słuchając odgłosów lasu. Zrobienie wspólnej fotografii przy magicznym drzewie wykonanym z materiałów użytych wtórnie  przez klasę II i III zakończyło to niezwykle miłe spotkanie.

Wydarzenie zorganizowały p. K. Kubacka i A. Orczykowska.

Wrzesień 2019 - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania