28 maja 2019 19:26 | Aktualności

"Gzubów pojancie ło Kociewiu"

W piątek, 17.05.2019 roku uczniowie naszej szkoły pojechali do Nowego,  aby uczestniczyć w XIV Olimpiadzie Regionalnej  „Gzubów pojancie ło Kociewiu”. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Rogaczewska z klasy IV, Martyna Kasprowicz z klasy IV, Kacper Ciechanowski z klasy III, Oliwier Renkel – kl.  III i Maria Jasińska z klasy V.

Konkurs obejmował różne dyscypliny. I tak: Wiktoria Rogaczewska recytowała wiersz i śpiewała, następnie był test wiedzy o Kociewiu oraz wykonanie prac plastycznych pt. „Diabelskie skrzypce”. Nasza drużyna  zajęła II miejsce i udało się jej zdobyć nagrody w postaci pucharu, dyplomu i gry „Znaki drogowe”. Każdy z uczestników otrzymał kubek, ołówek, opaskę odblaskową i mapę turystyczną. Uczniowie mieli również okazję posmakować różnych przysmaków kociewskich. Na konkursie panowała bardzo miła atmosfera.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Krystynya Balewska.

Następny etap konkursowych zmagań odbędzie się w Starogardzie. Do zobaczenia!

Autorka tekstu:: Maria Jasińska, klasa V

Zdjęcia: