12 maja 2019 20:02 | Aktualności

Bierzemy udział w konkursie "Recytujemy poezję kociewską"

8 maja 2019 roku o godzinie 1600  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXXVII regionalnym konkursie „Recytujemy poezję kociewską”. Spotkanie odbyło się w Centrum Kultury „Zamek” w Nowem. Szkołę reprezentowali: Martyna Kasprowicz, Nadia Galikowska, Wiktoria Milińska, Wiktoria Rogaczewska, Kamila Rogaczewska, Paulina Michalska i Maria Jasińska.

Uczniowie występowali w kategoriach: wiersz, proza i piosenka.Dobór repertuaru i przygotowania do występów odbywały się pod bacznym okiem pani Krystyny Balewskiej. W czasie występów wszystkich dopadła trema, ale prezentacje uczestników odbyły się na wysokim poziomie. Dowodem na to jest fakt, że  jury konkursowe przyznało pierwsze miejsce Wiktorii Rogaczewskiej, a wszyscy pozostali  otrzymali wyróżnienia.

Wiktoria Rogaczewska będzie reprezentowała naszą szkołę na konkursie recytatorskim w Starogardzie Gdańskim. Życzymy powodzenia!

Autorka: Maria Jasińska, kl. V