09 lutego 2019 12:54 | Aktualności

Świętujemy Dzień Babci i Dziadka

Wprawdzie kalendarzowy Dzień Babci i Dziadka był już jakiś czas temu, to jednak dla uczniów naszej szkoły jest to tak piękne święto, że nie wyobrażamy  sobie,  aby spotkanie z ukochanymi dziadkami mogło się nie odbyć. Wśród licznie przybyłych na uroczystość miłych  gości byli również dyrektor szkoły pani Bożena Bienek oraz proboszcz Parafii Mątawy ksiądz Damian Florczak.

Spotkanie brawurowo poprowadzili Zuzia , Klaudia i Damian, którzy zapraszali uczestników spotkania do obejrzenia artystycznych atrakcji przygotowanych przez uczniów. Program był niezwykle urozmaicony. Dzieci z przedszkola opowiedziały baśń  „Królowa Śniegu”. Uczniowie klasy I, II i III zaprosili na zimową sannę- były wiersze, piosenki i piękny akompaniament na instrumentach perkusyjnych do muzyki z baletu „Jezioro łabędzie”. Wesoła, wierszowana scenka o sprzeczce między babcią i dziadkiem wywołała na twarzach oglądających uśmiech, a wspólna zabawa ruchowa „Nie chcę cię, nie chcę cię” przywołała wspomnienia.

Ponieważ muzyka ma ogromny wpływ na zachowanie dobrego nastroju, dlatego wszyscy chętnie wysłuchali utworów Ludwiga van Beethovena  granych na pianinie przez Marysię. Ze wzruszeniem także obejrzeli występ dzieci recytujących wiersze przygotowane specjalnie na dzisiejszy dzień.

Salwy śmiechu  towarzyszyły skeczom w wykonaniu młodzieży z  klasy VII i VIII.Głównymi bohaterami dowcipów byli rzecz jasna babcia i dziadek. Występujący zaprosili także   gości do wspólnego śpiewania. Piosenki „Dozwolone od lat 18, czy „Chodź , pomaluj mój świat” pięknie zabrzmiały w wykonaniu tego międzypokoleniowego chóru.  Nie zabrakło także popisów tanecznych. Liczna grupa uczniów zebrała gorące brawa za układ choreograficzny do utworu „Papaya”  i  „Clap snap”, a energiczny kankan zakończony szpagatami wywołał burzę oklasków.

Po występie artystycznym głos zabrała pani dyrektor, która złożyła zebranym w sali gościom serdeczne życzenia, natomiast ksiądz proboszcz w imieniu babć i dziadków złożył gorące  podziękowania pani dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom za przygotowanie tak miłej uroczystości.

Z kolei  Klaudia przekazała życzenia w imieniu społeczności szkolnej, natomiast Damian zaprosił do sali wszystkich uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem odśpiewali „Sto lat”, a potem wręczyli swoim ukochanym bliskim przygotowane upominki.

Serdecznie dziękujemy Mamom uczniów klasy II, V i VIII za przygotowanie spotkania od strony organizacyjnej.

Luty 2019 - Dzień Babci i Dziadka