15 stycznia 2019 18:48 | Aktualności

Bezpieczne ferie

9 stycznia, tuż przed feriami, odwiedził naszą szkołę aspirant pan Leszek Banach. Podczas spotkania z uczniami przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, których przestrzeganie jest konieczne, aby zimowe ferie były udane. Koniecznie trzeba pamiętać o noszeniu znaczków lub kamizelek odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym. W miejscach, gdzie nie ma chodnika, należy chodzić poboczem jezdni, a w chwili, gdy nadjeżdża auto, dla własnego bezpieczeństwa dobrze jest odsunąć się od pasa jezdni. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić na zamarznięte stawy, jeziora, rzeki. Zimowe zabawy powinny odbywać się w miejscach bezpiecznych.  Dzielnicowy mówił także o zagrożeniu zdrowia i życia wskutek zażywania narkotyków. Przestrzegał przed jakąkolwiek próbą przyjmowania nieznanych substancji, które mogą okazać się bardzo groźne dla organizmu.

O zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas zimowego wypoczynku mówili także wychowawcy klas podczas godzin wychowawczych.