19 grudnia 2018 18:49 | Aktualności

Jasełka w naszej szkole

Wczoraj spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej , aby obejrzeć jasełka. Opowieść o narodzeniu Jezusa jest zawsze niezwykle poruszająca. Do ubogiej stajenki, gdzie Maryja z Józefem znaleźli schronienie, przywędrowali obudzeni światłem gwiazdy betlejemskiej pasterze. Potem przyszli trzej królowie, na końcu dotarły tam dzieci. Każdy przyniósł narodzonemu dziecięciu to, co miał najcenniejszego, od skromnego garnca z jadłem, przez kadzidło i mirrę aż po dziecięce serca wypełnione miłością i oddaniem. Nad stajenką i wśród wędrujących pojawiały się dobre anioły, które wskazywały drogę i opowiadały o cudzie, który wydarzył się w Betlejem. Tradycyjne kolędy stanowiły doskonałe dopełnienie tego przedstawienia.

W bardzo już świątecznym nastroju wysłuchaliśmy życzeń, które skierowała do nas pani dyrektor oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego . Wspólnie zaśpiewaliśmy także piękną, świąteczna piosenkę „Dzień jeden w roku”.

Jasełka przygotowała w tym roku klasa siódma, przy życzliwym wsparciu księdza Damiana Florczaka. Ksiądz Damian podkreślił, że zarówno wyboru scenariusza  jak i  podziału ról dokonali sami uczniowie, za co należą im się słowa uznania i pochwały.

Grudzień 2018 - Jasełka