09 grudnia 2018 20:35 | Aktualności

Maraton Pisania Listów

Dnia 30 listopada 2018 roku odbył się w naszej szkole Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International w różnych krajach na całym świecie w związku z przypadającym w tym okresie Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Celem pisania listów jest wsparcie osób, których prawa człowieka są łamane. Uczniowie kl. IV-VIII pisali listy na języku angielskim pod kierunkiem p. Katarzyny Muchowskiej oraz na języku polskim z p. Krystyną Balewską. Listy pisaliśmy do:

- RPA, w celu obrony społeczności Amadiby w prowincji Eastern Cope o obronę ich ziemi , która daje im utrzymanie,

- Kenii, aby zaprzestano represji wobec społeczności Sengwer, w szczególności palenia domów, aresztowań i przymusowych wysiedleń, aby społeczność Sengwer mogła żyć w spokoju na ziemi swoich przodków w lesie Embobut,

- Kirgistanu, o poprawę sytuacji osób niepełnosprawnych w tym kraju, o ochronę przed dyskryminacją dla tych osób i o dostęp do opieki zdrowotnej.

Uczniowie klas IV-VIII napisali łącznie 86 listów, w tym 47 po polsku i 39 po angielsku.

Zdjęcia: