15 listopada 2018 19:29 | Aktualności

Najmłodsi odpowiadają na „100 pytań o Polsce”

Dzisiaj uczniowie klas 0-3 spotkali się, aby wziąć udział w konkursie „100 pytań o Polsce”. Najpierw w jednej z klas obejrzeli film o symbolach narodowych i podjęli próbę nauczenia się piosenki „Jestem Polką i Polakiem”. Potem udali się do sali  gimnastycznej, gdzie zostali podzieleni na zespoły zadaniowe. Była drużyna „Jerzy”, „Lisów”, „Borsuków” i „Sów”. Każda z nich udzielała odpowiedzi na przygotowane pytania dotyczące Polski. Wszyscy pięknie się spisali i uzbierali komplet punktów. Potem uczniowie znakomicie odpowiadali na pytania zawarte w „Katechizmie polskiego dziecka”, bardziej znanym pod nazwą „Kto ty jesteś?” Z kolei każdy uczestnik konkursu miał okazję samodzielnie wykonać biało – czerwoną chorągiewkę. Kiedy była już gotowa, wszystkie dzieci przepięknie odśpiewały cztery zwrotki hymnu narodowego. Na zakończenie spotkania każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

Listopad 2018 - Konkurs "100 pytań o Polsce" dla najmłodszych