13 listopada 2018 20:18 | Aktualności

Konkurs „100 pytań o Polsce”

Dzisiaj w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „100 pytań o Polsce”. Wzięli w nim udział uczniowie od klasy IV do VIII. Odpowiadali  na pytania dotyczące naszego kraju z zakresu historii, geografii, przyrody i literatury. Oprócz tego każda klasa zaprezentowała się w wylosowanej przez siebie pieśni legionowej, a także rywalizowała w układaniu na czas puzzli. Komisja konkursowa w składzie: pani Grażyna Rachubka, pani Bożena Trzcińska i pani Ewa Wrzeszczyńska uważnie przysłuchiwała się odpowiedziom klas i ich popisom wokalnym, a pani Basia Różkowska skrzętnie zapisywała przyznawane punkty.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa VII, drugie klasa VI, trzecie miejsce przypadło w udziale klasie VIII, zaś wyróżnienie otrzymały klasy IV i V.

Dzisiejszy konkurs był okazją do sprawdzenia, utrwalenia  i poszerzenia swojej wiedzy o naszej ojczyźnie, ale także umożliwił uczniom spotkanie się w szerszym gronie, wspólne działanie i zabawę.

Konkurs przygotowały p. K. Balewska i p. A. Orczykowska.

Listopad 2018 - Konkurs "100 pytań o Polsce"