08 listopada 2018 19:03 | Aktualności

„Śniadanie Daje Moc”

Po raz kolejny uczniowie klas 0- 3 pod opieką swoich wychowawczyń i przy czynnym udziale mam wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”. Program ten ma na celu propagowanie zasad zdrowego odżywiania, wpajanie nawyku zjadania śniadania, które jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, daje bowiem dzieciom energię do nauki i zabawy. 8 listopada obchodzony jest w Europie jako  Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, stąd przeprowadzenie akcji „Śniadanie Daje Moc” właśnie w dniu dzisiejszym. Dzieci zrobiły pyszne kanapki, soki owocowe i koktajle. Zespołowa praca  podczas przygotowania posiłku , a potem wspólne jego spożywanie dostarczyły najmłodszym wiele radości. Była to jednocześnie nauka o zdrowym odzywaniu i wspaniała zabawa.

Listopad 2018 - "Śniadanie Daje Moc"