27 października 2018 19:28 | Aktualności

Wyruszamy w las…

Przedwczoraj , w dżdżysty poranek, uczniowie klasy II i III wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do lasu. Podobnie jak w roku ubiegłym  za cel wyjazdu obrali Mały Komorsk. Tym razem  leśną faunę i florę poznawali w towarzystwie pani leśnik Katarzyny Długosz z Nadleśnictwa Osie. Podczas spaceru oglądali leśne gatunki drzew i krzewów, rozpoznawali gatunki grzybów,  udało się im także zobaczyć stado przebiegających saren. Pani Kasia opowiadała o pracy leśników, odpowiadała na wiele pytań, które zadawali uczniowie. Po prawie dwugodzinnej wędrówce młodzi tropiciele przyrody udali się do remizy strażackiej. Tam czekał już na nich gospodarz obiektu pan Marian Wolicki i mamy, które przygotowały gorąca herbatę i pyszne ciasto. Po poczęstunku nadszedł czas na oglądanie sprzętu strażackiego. Każdy mógł przymierzyć strażacki hełm.  Wiele radości dostarczyło dzieciom ręczne uruchamianie strażackiej syreny i dęcie w trąbkę, której dawno temu strażacy używali do powiadamiania społeczności wiejskiej o pożarze.

W międzyczasie deszczowe chmury rozwiał wiatr i pojawiło się słońce. Pan Marian rozpalił ognisko i wszyscy uczestnicy spotkania przystąpili do pieczenia kiełbasek. Potem jeszcze chwila wspólnej zabawy na placu zabaw i zajęcia w plenerze dobiegły końca.

Oprócz wspaniałych wspomnień każdy uczeń zabrał ze sobą upominek od pani leśnik- niezwykle ciekawy „Kalendarz z lasu”.

Serdecznie dziękujemy panu Marianowi Wolickiemu za udzielnie nam gościny na terenie remizy, a pani Magdzie i pani Monice za przygotowanie części biesiadnej naszego spotkania.

Wyjazd zorganizowała p. A. Orczykowska.

Opiekę nad uczniami sprawowała także p. B. Różkowska.

Październik 2018 - Wycieczka do lasu kl II i III