18 października 2018 20:43 | Aktualności

Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

Z niewielkim opóźnieniem, ale za to bardzo uroczyście, świętowaliśmy wczoraj Dzień Edukacji Narodowej. Odświętnie ubrani spotkaliśmy się w sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły pani Bożena Bienek przywitała całą szkolną społeczność, a także zaproszonych gości: burmistrza Nowego pana Czesława Wolińskiego, dyrektor SAPO panią Urszulę Kempińską- Czerwińską, proboszcza Parafii Mątawy księdza Damiana Florczaka, sołtysa Tryla panią Katarzynę Sikorską, sołtysa Mątaw panią Katarzynę Kubacką, emerytowanego pracownika szkoły pana Jerzego Lubińskiego oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Następnie dyrektor szkoły w kilku słowach opowiedziała o radosnych ale i czasami trudnych chwilach w pracy nauczyciela. Podkreśliła, że mimo iż nasza placówka jest niewielka, to bardzo dużo się w niej dzieje. Organizowane są imprezy szkolne i środowiskowe, uczniowie biorą udział w rozmaitych konkursach, zajmują w nich wysokie miejsca, otrzymują wyróżnienia. Jest to możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli, a także bardzo dobrej współpracy z rodzicami. Na ręce dyrektor szkoły życzenia dla wszystkich pracowników  złożyli zaproszeni goście. Po części oficjalnej nastąpiła wesoła, pełna szkolnego humoru część artystyczna. Satyryczne scenki w wykonaniu przedstawicieli samorządu uczniowskiego, przeplatane pogodnymi piosenkami, wprawiły wszystkich w bardzo dobry nastrój. Życzenia ,laurki i kwiaty, które nauczycielom wręczyli uczniowie , były miłym dopełnieniem tej sympatycznej uroczystości.

Październik 2018 - Dzien Edukacji Narodowej