17 października 2018 08:02 | Aktualności

Bijemy rekord!!!

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Kilka minut przed godziną dwunastą uczniowie klas IV- VIII pod opieką swoich wychowawczyń spotkali się w sali gimnastycznej. Przybyli też zaproszeni goście: dyrektor szkoły pani Bożena Bienek, przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Sikorska, przedstawicielka OSP w Nowem pani Izabela Czajka i młodszy aspirant pan Leszek Banach z Komisariatu Policji w Nowem. Wszyscy zajęli wyznaczone stanowiska, na których przygotowane zostały fantomy i środki dezynfekcyjne. Punktualnie o godzinie 12 uczestnicy spotkania rozpoczęli resuscytację. Przez pół godziny każdy miał okazję wykonywać masaż serca  i oddechy ratownicze .Wszyscy mieli możliwość sprawdzić nabyte podczas szkoleń umiejętności ratownicze. Trzeba było także wykazać się niezłą kondycją, by przez kilka minut prowadzić resuscytację krążeniowo -oddechową. Punktualnie o godzinie 12.30 akcja została z sukcesem zakończona.

O tym , że posiadanie umiejętności ratujących życie jest ważne, nie trzeba nikogo przekonywać. Udział w biciu rekordu tylko to przeświadczenie w uczestnikach utrwalił. Był także okazją do wspólnego spędzenia czasu, a także edukacyjnej zabawy popularyzującej zasady ratowania ludzkiego życia.

W naszej szkole w akcji wzięło udział 58 osób, w całej Polsce 105 902 osoby.

Koordynatorka akcji :Anna Orczykowska

Październik 2018 -Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej