11 października 2018 21:40 | Aktualności

Pasowanie na ucznia

Wczoraj odbyła się naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Uczestniczyli w niej : dyrektor szkoły pani Bożena Bienek, rodzice pierwszoklasistów, uczniowie klasy II i III oraz przedszkolaki wraz z wychowawczyniami. Spotkanie poprowadziła wychowawczyni klasy pierwszej pani Katarzyna Kubacka, którą wspomagały Klaudia i Zuzia z klasy VIII.

Na samym początku uczniowie klasy pierwszej pięknie recytowali wesołe wierszyki o tym, co czeka ich  podczas pasowania, co zmieniło się w ich szkolnym życiu z chwilą, kiedy opuścili przedszkole i znaleźli się w pierwszej klasie. Śpiewali także piosenki, a Oktawian pięknie wykonał hymn Kociewia. Potem poddani zostali małemu egzaminowi: czytali, rozpoznawali znaki drogowe, mówili rymowanki o porach roku… Doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Z wielką powaga odpowiadali na pytania zawarte w „Katechizmie polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Udowodnili także, że nawet w trudnych sytuacjach potrafią się uśmiechać- każdy odważnie wypił sok z cytryny. Kiedy nadszedł czas ślubowania, mamy pierwszaków założyły im granatowe birety z biało – czerwonymi pomponami. Z dwoma palcami uniesionym w górę pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, po którym pani dyrektor olbrzymim ołówkiem pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej  nr 1w Trylu.

Po części oficjalnej obecni w sali goście złożyli pierwszakom życzenia i wręczyli upominki. To była niezwykle wyjątkowa i miła uroczystość.

Październik 2018 - Pasowanie na ucznia