11 października 2018 20:47 | Aktualności

Na wycieczce w Grudziądzu

Dnia 03.10.2018r. odbyła się wycieczka do Grudziądza. O godzinie 8.20 zebraliśmy się z klasą szóstą, siódmą i ósmą w szkole. Poszliśmy o 8.30 na autobus, a o 9.00 byliśmy w Grudziądzu. Najpierw udaliśmy się do kościoła gotyckiego. Weszliśmy na samą górę kościoła, widzieliśmy dzwony kościelne, a z okien na cztery strony świata ładnie było widać panoramę Grudziądza. Następnie weszliśmy do małego kościoła barokowego, było tam mnóstwo pozłacanych ozdób i malowideł. Następnie przeszliśmy obok wieży Klimek, a później przez piękny, bajeczny ogród botaniczny powędrowaliśmy do PSP czyli do Państwowej Straży Pożarnej. Było tam dużo specjalistycznego sprzętu i wiele samochodów. Pan opowiadał nam o sprzęcie i o stroju strażaka, dzięki któremu można wejść do zimnej, lodowatej wody. Strażak  zaprowadził nas do siłowni i opowiadał o tym, co trzeba zrobić, aby zatrudnić się w PSP. Później pojechaliśmy do fortu Wielka Księża Góra. Było tam mnóstwo bunkrów, po których oprowadzał nas pan Grzegorz. Ta wycieczka bardzo mi się podobała. Mam nadzieję, że będzie więcej takich wycieczek.

Autorka sprawozdania: Kinga Zdunek , kl. VII

Organizatorka wycieczki- p. B. Trzcińska