02 października 2018 19:06 | Aktualności

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie klas I- III wraz ze swoimi wychowawczyniami zaprosili znakomitych gości. Dyrektor szkoły pani Bożena Bienek, proboszcz ksiądz Damian Florczak , druhna OSP w Nowem  pani Izabela Czajka i druh Kamil Górka  pięknie przeczytali dzieciom jedną z przygód Gangu Słodziaków. Uczniowie bardzo uważnie   słuchali opowiadania i znakomicie odpowiedzieli na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Goście opowiedzieli dzieciom o swoich ulubionych książkach, wspominali osoby, które czytały im w dzieciństwie pierwsze bajki, baśnie…

Następnie dzieci podzielone na zespoły zadaniowe układały puzzle, z których powstały ilustracje do książeczki „Gang Słodziaków”. Rozwiązały też kilka zadań interaktywnych, a także wzięły udział w „leśnej” gimnastyce.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest jednym z elementów konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, w którym uczniowie klas I- III biorą udział. Jego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania. Każdy uczeń otrzymał mini – album, w którym zbiera naklejki. Nauczyciele przyznają naklejkę za, potwierdzone podpisem rodzica, poświęcenie w każdym dniu przynajmniej 10 minut na głośne czytanie.

Przed klasami jest jeszcze kilka zadań, które należy wykonać, aby znaleźć się wśród szkół, które będą starać się o przyznanie nagrody finansowej na zakup księgozbioru do szkolnej biblioteki.

Wrzesień 2018 - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania