28 listopada 2016 08:55 | Aktualności

25 listopada - Dzień Pluszowego Misia

Po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pluszowego Misia. W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas 0 – 3. Każdy z nich przyniósł ze sobą ulubioną maskotkę.

Najpierw dzieci wysłuchały krótkiej historii o niedźwiadku uratowanym podczas polowania przez prezydenta Theodora Roosevelta – właśnie od tego wydarzenia rozpoczęła się niezwykła popularność pluszowego misia.

Potem uczniowie obejrzeli przedstawienie w  wykonaniu klasy czwartej pt. „Kozi domek".  Następnie wzięli aktywny udział w gimnastyce przy muzyce, podczas  której towarzyszyły im przyniesione przytulanki. Kolejnym zadaniem było wyklejenie kolorowymi gazetami konturów misia – zespoły klasowe przy wsparciu swoich wychowawczyń wyśmienicie je wykonały.

Opowieść pani Kasi o Kubusiu Puchatku, który zakradał się do pszczelej barci po miód,  zaangażowała wszystkie dzieci, bowiem nie tylko słuchały opowiadania, ale także pokazywały kolejne czynności łakomego niedźwiadka.

Na zakończenie, zgodnie z wieloletnia tradycją, wszyscy odśpiewali piosenkę „Jadą, jadą misie”.

Obecna na spotkaniu pani Dyrektor wręczyła klasom pamiątkowe dyplomy za aktywny udział w obchodach tego sympatycznego święta, a wychowawczynie nakleiły dzieciom okolicznościowe odznaki.

Listopad 2016 - Dzień Pluszowego Misia