22 listopada 2016 18:58 | Aktualności

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W dniu tym w bieżącym roku  przypada 25. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Tej tematyce był poświęcony apel, który przygotowali uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Grażyny Rachubki.

Czwartoklasiści wspierani przez Klaudię i Zuzię z klasy VI przypomnieli nam, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja Praw Dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.

Każde dziecko ma prawo do wychowywania się w rodzinie, prawo do edukacji, do ochrony przed przemocą, do godziwych warunków socjalnych, prawo do życia i tożsamości, prawo do wyrażania własnych poglądów…

O tym, na czym dokładnie polegają te prawa, można przeczytać na  gazetce w holu szkolnym.

Zdjęcia: