10 listopada 2016 19:55 | Aktualności

Droga do wolności

W przeddzień Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie klas starszych opowiedzieli nam o polskiej drodze do wolności. Przypomnieli ważne daty z historii naszego kraju związane z dążeniem narodu polskiego do uzyskania niepodległości. Pięknych, patriotycznych wierszy słuchali wraz z nami zaproszeni goście: starosta świecki pan Franciszek Koszowski, radny powiatu świeckiego pan Zbigniew Kapusta, dyrektor SAPO pani Urszula Kempińska- Czerwińska, sołtys Tryla i przewodnicząca rady rodziców pani Katarzyna Sikorska, sołtys Mątaw pani Katarzyna Kubacka, sołtys Małego Komorska pani Bogumiła Krupke, nadleśniczy Nadleśnictwa Osie pan Marek Sobczak, proboszcz parafii Mątawy ksiądz Ryszard Thiede oraz przedstawiciele rady rodziców.

Goście wraz ze zgromadzoną w sali gimnastycznej społecznością szkolną włączyli się także  w śpiewanie pieśni legionowych wykonywanych przez szkolny chórek.

Dyrektor szkoły i Starosta Świecki w krótkich wystąpieniach podkreślali, jak ważna jest dla każdego człowieka wolność. Człowiek może być szczęśliwy tylko w niepodległym kraju, ale należy pamiętać, że nic nie jest nam dane na zawsze, że o tę niepodległość trzeba dbać.

Biało – czerwone kokardy przypięte do galowych strojów uczniów i nauczycieli, pięknie przystrojona sala, wzruszające poetyckie strofy, a także energia płynąca z żołnierskich pieśni pozwoliły nam poczuć wagę tego niezwykłego i ważnego święta.

Podczas spotkania miał miejsce bardzo miły moment. Pani dyrektor złożyła na ręce pana Marka Sobczaka podziękowanie dla Nadleśnictwa Osie za podarowanie naszej szkole PTASIEGO BUDZIKA . Dzięki niemu uczniowie będą mogli jeszcze lepiej poznawać piękno ojczystej przyrody.

Uroczystość przygotowała p. K. Balewska.

Prowadzenie chórku- p. A. Orczykowska

Listopad 2016 - Święto Niepodległości